آدم هایی که در یک آزمون زبان انگلیسی شرکت می کنند، دو گروه هستن؛ رابطشون با زبان انگلیسی خوب هست یا خوب نیست. واقعیت اینه که شرکت در آزمون زبان حتی برای اونایی که رابطه خوبی با انگلیسی دارن هم خالی از استرس نیست.

بهرحال دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه آزاد باید این آزمون و بگذرونن حالا چه رابطه خوبی با انگلیسی داشته باشن یا نه. خبر خوب اینه که الگوی طرح سئوال در این آزمون ها ثابته یعنی چندتا قاعده در زبان انگلیسی پیدا کردن و هر ماه به روش های مختلف از اونا سئوال طرح می کنن. بعبارت دیگه اگر یکی از آزمون ها رو قبلاً دیده باشی، آزمون پیش رو برات تکراری میشه.

بیست و پنج تا از سئوال های این آزمون صد سئوالی مربوط به واژگان هست و با کمال تعجب باید گفت که حتی سئوال های این قسمت هم بعضاً تکراریه. چهل سئوال کاملاً تکراری از گرامر و ساختارهای متداول در انگلیسی، چهار متن 10 خطی درک مطلب با بیست سئوال و در آخر هم پانزده سئوال بصورت کلاز تست.

نمره قبولی در این آزمون که خوشبختانه نمره منفی هم نداره، 50 هست. یعنی اگر با نمونه چهل سئوال گرامر آشنا باشی و نکتشو یاد گرفته باشی به همش پاسخ درست میدی و فقط کافیه به ده تا سئوال دیگه از شصت سئوال واژگان و درک مطلب درست جواب بدی تا نمره قبولی بگیری.

کسب این نمره قبولی با مرور یک نمونه پاسخ تشریحی از آزمون های قبلی EPT که انصافاً کامل و تحلیلی باشه و به نکات مهم و آموزنده هر سئوال هم اشاره کرده باشه، براحتی قابل دستیابیه. بنابراین، پیشنهاد من به هر دو گروه علاقمند به زبان انگلیسی و متنفر از زبان انگلیسی اینه؛

اگر فرصت زیادی برای مطالعه قبل از آزمون ندارید، حداقل یک نمونه از آزمون های قبلی رو مرور کنید. اگر این سئوال ها یا پاسخ تشریحی رو در اختیار ندارید، میتونید از لینک های زیر اونا رو پیدا کنید.

برای دانلود سئوالات آزمون های قبلی EPT اینجا کلیک کنید.

برای دانلود پاسخ تشریحی آزمون EPT خرداد ماه 98 اینجا کلیک کنید.

موفق باشید


1 دیدگاه

احسان · مهر 8, 1398 در 13:44

ممنون بابت لینک‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.